Az I. Flora Kupa Virágkötészeti versenyen, először nyílt lehetőség arra, hogy a virágkötő mester címet kiérdemelt kollégák is, külön kategóriában megmutathassák szakmai tudásukat, precizitásukat. Hisz mi is egy mester virágkötő feladata? Miért is vállalták annak idején a vizsgával járó tanulást és felkészülést? Személy szerint úgy vélem, nekik lenne elsődleges feladatuk a példa és iránymutatás, a technikailag precíz kivitelezés prezentálása, az új irányzatok bemutatása, és nekik kellene lenniük a virágkötők és diákok példaképeinek. Mindezzel irányt mutatni, lelkesíteni, követendő példaként elöljárni. A verseny szervezői úgy gondolták, hogy mindezt úgy lehetne megbecsülni és honorálni, hogy a legmagasabb értékű nyereményeket nekik ítélné oda.

A kategória első három helyezettje, a zsűri különdíjával jutalmazott versenyző, és a közönségszavazáson legtöbb jelölést kapó virágkötő is vásárlási utalványt nyert, amit a Flora Hungaria Nagybani Virágpiacon értékesítő vállalkozások ajánlottak fel. Hálásan köszönjük a támogatást és felajánlást, a következő cégeknek:

Virág Market Kft. – log 12-13-14 , log 6-7, csarnok: 36, 37, 352, 86 stand (Import és hazai vágott virág)

Alstro Kft. – csarnok 11 stand (Hazai termesztésű Alstromeria, Streliczia, Heliconia)

Floraland Kft. – log 4-5, log 18, csarnok: 45, 5 stand (Import vágott virág és cserepes növények)

Magyar Szárazvirág Kft. – csarnok: 34 stand (Hazai és import szárazvirág)

Kocsis Flora Kft. – log 16 (Hazai és import vágottvirág, cserepes növény)

Balázs János – csarnok 626 stand (Hazai termesztésű szezonális vágott virág)

– A kupát Gránit 2009 Kft.-nek köszönjük – csarnok 621 stand (Hazai gyártású kerámiák)

A versenyfeladat mottója: Új kezdet

Az elmúlt időszakban megtanultuk, hogy egy vihar nem mindig csak mostoha időt jelent, és egy tűz is valami újnak a kezdetét eredményezheti. Kiderült, hogy egy szürke színnek is sokkal több árnyalata létezik a világon, mint amennyiről valaha is tudtunk. Megtanultuk, hogy olykor az a legnagyobb bátorság, ha félünk valamitől, mégis továbbhaladunk. Végezetül megtapasztaltuk, hogy az élet valójában nem kudarcokról és sikerekről szól, hanem arról, hogy jelen legyünk abban a pillanatban, amikor nagy dolgok történnek, amikor minden megváltozik, önmagunkat is beleértve.

Versenykiírás:

A feladat, egy szabadon választott stílusban készített, saját száron kötött, laza szerkezetű csokor. Csokoralap használata nem megengedett, de szerkezet lazító elemek használata lehetséges. A csokornak saját száron stabilan meg kell állnia, elhelyezése kizárólag tálban lehetséges, melynek anyaga bármi lehet. Váza használata nem lehetséges. Fontos szempont a csokor stabilitása, és arányossága. Az elkészített munkában minimum 90%-ban természetes alapanyagok, vágott virágok, vágott zöldek, vesszők, indák, egyéb növényi részek domináljanak. A túlzott kellékhasználat nem megengedett. A csokornak utalnia kell a feladat mottójára. A csokrot minden versenyző készen hozza a helyszínre, valamint annak elhelyezéséül szolgáló állványról, installációról és tálról is ő gondoskodik, ügyelve az összhatás kialakítására is. A csokor minimum átmérője 50 cm, de nem nagyobb, mint 70 cm.

 

Helyezettek és díjazás:

I. helyezett: Megyer Éva (Plantart, Törökbálint)

Flora Kupa

– Oklevél

150.000 Ft értékű vásárlási utalvány, a verseny támogatóitól.

II. helyezett: Burger Éva (Hattyúház, Lajosmizse)

– Oklevél

70.000 Ft érétkű vásárlási utalvány, a verseny támogatóitól

III. helyezett: Mátrai Adrienn (Adrivirág, Budapest)

– Oklevél

50.000 Ft értékű vásárlási utalvány, a verseny támogatóitól

Zsűri különdíj: Bene Emilia (Kreatív Virág, Mosonmagyaróvár)

– 30.000 Ft értékű vásárlási utalvány, a verseny támogatóitól

Közönségdíj: Balog András (Virágvár, Székesfehérvár)

30.000 Ft értékű vásárlási utalvány, a verseny támogatóitól

A kategória többi résztvevője és munkáik:

Pintér Klára Erika (Fleurt Virág, Pécs)

Hajnalné Vadasi Ágnes (Gyöngyös)

A kategória három tagú zsűrije: Kruzslicz Ferenc, Nagy Gábor, Szentpéteri Szabolcs