Attila és felesége Fitos Györgyi (aki szintén virágkötő mester) nagyszerű összhangban dolgoztak, bemutatva, hogy a természet holt és élő elemei együttesen milyen remek alkotások készítéséhez nyújtanak alapot.

Attila kerteket tervez, épít, jól bánik a természet adta lehetőségekkel, s a virágkötészetébe nem csak az alapanyagokat viszi be, de az összeállítások megtervezésébe is a kert sok elemét is becsempészi. Mondhatnánk, hogy a természetből, természetes virágdíszeket alkot.

A szakmai bemutatót, mint egy működő virágüzlet látványát építette föl, azaz minden kész eleme elmozdítható (eladható), majd pótolható. Jó példát mutatott a megjelenteknek, miként rendezzék be az ünnepi kínálattal megtöltött saját virágüzletüket. Tekintsünk be ebbe a szépen berendezett „üzlethelyiségbe”!

Gombás Attila

A nagyszerűen berendezett térben minden elem jól látható, az egyes munkák nem takarják el egymást, sőt kiegészítve kínálják magukat a megvételre.

Treer András a Flora Hungaria Nagybani Virágpiac szakmai igazgatója nyitotta meg a programot és Boros Attila a VVVMSZE elnöke vezette a műsort. Sok tennivalója nem akadt, mert Gombás Attila minden munkához, elkészítésükhöz részletes magyarázatot adott.

A fehér ágakból álló alapra készült arányos felépítmény és gyertyák csodálatos adventi koszorút eredményeztek. A bemutató talán legszebb alkotása jól mutatta a sokféle természetes anyag együttes felhasználásának lehetőségét. A bemutató virágdíszeiben elvétve fedezhettünk föl díszítő kellékeket. A természet elemei kaptak hangsúlyt.

A hagyományos alapra lekötött vegyes örökzöldekből álló koszorú is az arányos méretezésével hívta föl magára a figyelmet. A sokféle természetes anyag egységes felületet alkotott.

A jellegzetes Gombás Attila munka. A könnyed, a természetes anyagok adott vonalait kihasználó téralkotásban a z ívelt fatörzs darab és a felfűzött levelek és a lazán lengedező orchideák csodálatos összképet hoztak létre.

Az örökzöld bangita leveleivel leragasztott hungarocell félgömböt füzérekkel és orchidea virágokkal lazította föl a mester.

Ebben az összeállításban látszik meg igazán Attila „természetes látásmódja”, ugyanis a kertben kipusztult vörösfenyő ágakat használta föl alapnak. A táldísz tömörségét a beültetett orchideák oldják föl.

Minden alkotásban a föllazításról is gondoskodni kell, amint ezt tette a mester a szegfűből álló félgömb esetében is.

Egy kisebb fajta tájképet is elrejthetünk az üveg búrában, ami egy tartós ünnepi dísz is lehet a lakásban, az irodában.

A készen kapható kéreg fenyőfát természetes elemekkel, örökzöldekkel varázsolhatjuk élővé.

A kisebb virágdíszek is kellenek a képzeletbeli virágüzletbe, hogy a vevők a pénztárcájuknak megfelelő árban is vásárolhassanak.

A magas, leomló füzérköteget az üveg kémcsövekbe vagy fiolákba tett orchideákkal gazdagítsuk.

Egyszerű megoldás, ha egy falapra felerősített négy gyertyát kis koszorúval, virágdísszel tesszük eladhatóbbá.

A páfrányfenyő levelekkel leragasztott hungarocell félgömb a virágdísz tartóedénye, amibe Attila a kedvenc virágából, az örömkéből, készített díszt.

A Steelgrass köteget egyszerűen „sapkaként” mutatta be Attila, s a végére orchidea gyökerekből álló csengős díszt helyezett.

A vázába helyezett vágott virágokat egy melléjük helyezett fenyőággal tehetjük izgalmassá.

A csokor súlypontja a levelekkel leragasztott hungarocell gömb.

A nagy liliomokhoz nagyobb, fenyőtűből álló alap kell.

A modern virágüzletben a cserepes dísznövényeket is kis hozzáadott értékkel könnyedébben eladhatjuk, így érdemes kevés dekorációt is melléjük tenni.

A különböző örökzöld elemekből hatalmas díszt készíthetünk, ami a virágüzletre hívhatja föl a figyelmet. Ha valakinek megtetszik, el is adható!

Egyszerű cserepes bemutató a kiemelt koszorúval, sokkal nagyobbnak tűnik.

A virágüzlet kirakatába önálló elemekből készíthetünk alkotást. Ha a vevőnek megtetszik az egyik elem, eladhatjuk, mert nem bontja meg az összképet, illetve egy újabb összeállítás kerülhet a helyére. Többek között ez és más megoldások is hasznos megoldásokat jelentettek a megjelent virágkereskedőknek.

A méretes adventi koszorúval és a fejjel lefelé lógó Amarillys virágokkal újabb változatos kirakati megjelenést mutatott be a mester.

A beültetéseket is a természet, már elhalt elemeivel tegyük szebbé, még izgalmasabbá.

A beültetéseket is a természet, már elhalt elemeivel tegyük szebbé, még izgalmasabbá.

Kertépítési elem a rácsos támfal, amibe köveket tesznek. Ebben az esetben, tobozzal megtöltve térelválasztóként működött.

A tavaszi hajtatott virágok is szerepet kaptak a karácsonyi díszekben.

A mester Gombás Attila és mester segítője, felesége Fitos Györgyi. Közösen hozták létre a gazdag, elegáns szakmai bemutatót.

No, és ne hagyjuk ki a segítőket sem!

Szöveg és kép: Szabó János